.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
بهائیت
1396/10/18 دوشنبه
تعلیم شاهزاده‌های ایرانی در مدارس بهائی نفوذ بهائیت
فرق و ادیان: هرچند بهائیت منکر تاخت و تاز خود در زمان پهلوی است، اما حمایت همه‌جانبه پهلوی از این تشکیلات در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و... به ثبت رسیده است. این حمایت در جنبه‌های متنوعی از حضور سیاستمداران و وزرای بهائی در رأس تصمیم‌گیری‌های مملکت گرفته تا تحصیل دختر پهلوی اول، در مدارسی را که با نفوذ بهائیت در سیستم آموزشی آن زمان توسط این تشکیلات، اداره می‌شد، نشان می‌دهد.

 ارتشبد فردوست (یکی از برجسته‌ترین چهره‌های سیاسی اطلاعاتی رژیم پهلوی) در این خصوص می‌نویسد: «محمدرضا از تشکیلات بهائیت و به خصوص افراد بهائی در مقامات مهم و حساس مملکتی اطلاع کامل داشت و نسبت به آن‌ها حسن ظن نشان می‌داد. اصولاً رضاخان نیز با بهائیت روابط حَسنه داشت تا حدی که اسدالله صنیعی را که یک بهائی طراز اول بود آجودان مخصوص محمدرضا کرد. صنیعی بعدها بسیار متنفذ شد و در زمان عَلَم و حسن‌علی منصور و به خصوص هویدا به وزارت جنگ و وزارت دربار رسید».

همین است که با ناکامی پس از انقلاب اسلامی، و کوتاه شدن دست چپاول‌گر بهائیان از مملکت، شاهد مخالفت بی‌امان آنان با نظام اسلامی و در مقابل دست شستن از جنایاتشان در دوره‌ی پهلوی هستیم.

كلمات كليدي : مدارس بهائی , نفوذ بهائیت

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ