.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مسیحیت تبشیری
1396/5/16 دوشنبه
فساد مالی در کلیساهای فارسی زبان ترکیه+عکس و سند
بعد از رسوایی های گسترده مالی اخیر در کلیساهای فارسی زبان ترکیه، مسئولین این کلیساها برای سرپوش گذاشتن به این رسوایی ها اخراج برخی اعضا و عناصر فعال و قدیمی خود را در دستور کار قرار دادند.
فرق و ادیان: یکی از این قیبل کلیساها که به عنوان فعال ترین کلیسای فارسی زبان ترکیه هم شناخته می‌شود به دنبال حواشی ایجاد شده مسئول این کلیسا در شهریالوای ترکیه را اخراج کرده است.

این کلیسا در صفحه فیس بوک رسمی خود با انتشار پستی اعلام نمود از اول ژوئن2017 به خاطر مسائل و مشکلاتی که ف .الف در این کلیسا به وجود آورده به فعالیت او در آنجا پایان داده شده است.

چنان که مطالب منتشر شده نشان می‌دهد علت اخراج ف.الف، سوء استفاده مالی این فرد از اعضای ساده و به ویژه پناهندگانی است که در این کلیسا حضور پیدا می‌کردند.

تصویر پست منتشر شده در فیسبوک

بر اساس این گزارش واکنش سران کلیسای مزبور تنها یک مورد از فعالیت مسئولین این مکان ها برای سرپوش گذاشتن بر فساد مالی گسترده در کلیساهای فارسی زبان ترکیه است و نمونه های مشابه آن بسیار زیاد است.


باید افزود به رغم این اقدامات اما دامنه رسوایی ها آنقدر زیاد بوده که موجب شده تا کلیساهای ترکیه با ریزش شدید اعضا و مراجعه کنندگان مواجه شوند تا جایی که افراد حاضر در برخی جلسات آنها به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد.
 
تصویری از یک جلسه رسمی در کلیسای فارسی زبان بالیکسیر / ترکیه


گفتنی است پیش از این نیز اخباری در خصوص رسوایی های اخلاقی و مالی در این کلیساها که عمدتا توسط سازمان های صهیونیست مسیحی اداره می‌شوند، منتشر شده که مطالعه مجدد آنها برای  به دست آوردن تصویری کامل از پشت پرده کلیساهای ایرانی در ترکیه بسیار موثر است. 


منبع: رهپویان هدایت

 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ