.
.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
ادیان
1395/9/22 دوشنبه
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
هدف دشمن از ایجاد ادیان کاذب ایجاد تفرقه بین مسلمانان است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: هدف اصلی دشمن از ایجاد ادیان کاذب ایجاد تفرقه بین مسلمانان است، مسلمانان باید مراقب باشند و گرفتار این حیله دشمن نشوند و خود را ضعیف نکنند، پیرو هر مذهبی هستیم، باید متحد باشیم .

به گزارش فرق و ادیان، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی یکشنبه شب در مراسم آغازین جشن های هفته وحدت در مسجد النبی (ص) اهل سنت شهر بیرجند افزود: انسان در ذات خود یک امت است یعنی مجموعه ای که در یک حرکت مقصد واحد دارند آنچه مهم است، کارشناسی راه است.
وی بیان کرد: همه انسان ها بر مبنای یک مقصد آفریده شدند تمام تلاش باید این باشد از راه بیرون نروند.
وی اظهار کرد: آنچه به عنوان اختلاف های دینی یا مذهبی بیان می شود واقعیت ندارد و دین مهم است.
وی افزود: در حال حاضر با نمادهای دینی تحریفی توسط دشمن شده است که بر اساس هواهای نفسانی به وجود آمده است تحریفی که آن را به یک پیامبر عظیم الشان نسبت می دهد واقعیت ندارد.
به گزارش ایرنا، عبادی گفت: آنچه در میدان به عنوان جنگ پیروان ادیان می بینیم یک باور کاذب است اسلام به معنای عام دعوت انبیا و تسلیم حق بودن است مشکل ما این است که هوای نفسانی را به پیغبر نسبت می دهیم و تسلیم حق نمی شویم.
وی با بیان اینکه دعوت همه انبیا یک هدف و آن عدل الهی است، یادآور شد: به اسم پیغمبر شراب می نوشند در تولد حضرت عیسی افراط در شراب خوری، تجاوز و گناه می کنند.

وی گفت: انسان در جایگاه عدل قرار دارد و جنگ ادیان باوری غلط است.
وی عنوان کرد: مذهب به معنای راه کارشناسی در دین است پیغمبران برای کمال، انسانیت، اخلاق، ارزش های واقعی انسانی و … مبعوث شدند در هر کارشناسی، راه کارشناسی باید مشخص شود راه کارشناسی برخی انسان ها آدم کشی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: از احساسات افراد نادان یکسری افراد بهره می برند و جنگ نیابتی راه می اندازند و کسانی به ظاهر سود می بردند انسان های بی گناه را می کشند و اسم آن را دین و مذهب می نامند کسانی که نه اهل دین و نه مذهب هستند.
عبادی افزود: انسان راه، سیر، سلوک، کمال و مقصد دارد مساله علمی باید با دیدگاه علمی بیان شود برای مسائل دینی باید بصیرت دینی داشته باشیم با اندکی علم می توان فهیمد آتش افروزان اصلی در جهان اسلام چه کسانی هستند و از چه عناصری استفاده می کنند.
وی بیان کرد: حق هر انسان و جامعه ای است که برای حق خود دفاع کند اما تهاجم های زیادی به جهان اسلام شده است آمریکا بعد از جنگ جهانی به ۵۰ کشور که بیشتر آن اسلامی بود تجاوز کرد.
وی ادامه داد: این همه مکر، حیله، آدم کشی، قتل، تعدی به ناموس، تهدید و … تا کی قرار است ادامه داشته باشد اگر تجربه است کافی است مسلمانان باید حواسشان باشد آنچه به اسم دین و مذهب مطرح شود به لحاظ علمی جایگاهی ندارد و فقط برای بازی دادن مسلمانان است.
وی یادآور شد: دشمن از زمان های گذشته تاکنون سرزمین های غنی را تصرف می کند بر ملت ها مسلط می شود این امور با مذاکره و .. قابل حل و فصل نیست حواستان باشد خداوند فرموده است چنین توقعی نداشته باشید که دشمن با شما کنار بیاید جز اینکه با تمام وجود نوکر آنها باشید.
وی تاکید کرد: چگونه در کلام خدا تردید و در کلام دشمن تسلیم می شویم هر راهی به هر عنوانی و با هر توجیه ای بخواهیم بپذیریم جز راه خدا ضلالت است قدر یکدیگر را بدانیم همه از قانون تبعیت کنیم.

منبع: ایرنا

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ