.
.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
ادیان
1395/8/20 پنجشنبه
دیدار نمایندگان مجلس دانمارک از خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران

به گزارش فرق و ادیان، صبح روز چهارشنبه، مورخ 12 آبان 1395، گروهی متشکل از نمایندگان مجلس و احزاب مختلف کشور دانمارک به رهبری سورن اسپرسن رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک از کلیسای «هُوسِپ آرِماتاتسی مقدس» و موزه ی «خاچاطور گِساراتسی» واقع در دیر «آمِناپرگیچ مقدس» (کلیسای وانک) بازدیدکردند.

متعاقباً، در ساعت 13:30، هیئت محترم در سالن اجتماعات خلیفه گری با نایب اسقف و جانشین پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران عالیجناب روحانی ارشد سیپان کِچِجیان، نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی آقای ژرژیک آبراهامیان و نمایندگان شورای خلیفه گری ارامنه دیدار و گفتگو کردند.

در طی این دیدار آقای آبراهامیان در مورد وضعیت اقلیت های مذهبی ایران و بخصوص ارامنه توضیحات جامعی ارائه کردند و با اشاره به مشکلات متعددی که در ایران وجود دارند و همچنین فشارهای ناعادلانه ای که از طرف کشورهای دیگر بر ایران تحمیل می شود، تصریح کرد تصویر منفی که از ایران در ذهن جهانیان ترسیم شده است صحیح و واقعی نمی باشد.

اعضای هیئت دانمارکی سوالات متعددی در مورد حقوق اقلیتهای قومی و مذهبی، به خصوص مسائل فرهنگی و مذهبی مطرح کردند که به تمامی آنها توسط روحانی ارشد سیپان کِچِجیان، آقای ژرژیک آبراهامیان و اعضای شوای خلیفه گری پاسخ داده شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ