.
.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
ادیان
1395/8/21 جمعه
افتتاح مرکز مطالعات اقوام و ادیان آذربایجان در ارومیه

به گزارش فرق و ادیان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابوالحسن نواب، رییس دانشگاه ادیان و مذاهب کشور در این مراسم به نقش تاثیر گذار علما و فرهیختگان در برقراری صلح و آرامش در جامعه گفت: پژوهشگران و فرهیختگان جامعه وظیفه آرامش بخشی و ایجاد صلح در بین قشرهای مختلف جامعه را بر عهده دارند.

وی اهانت به مقدسات و باورهای دیگران را حرام و تخلف آشکار قانونی عنوان کرد و ادانه داد: اهانت به مقدسات در همه ادیان به ویژه دین مبین اسلام حرام و خلاف قانون است و تکیه بر ارزش ها و باورهای خود باید با حفظ احترام به سایر ادیان واعتقادات همراه باشد چرا که ایمان و اعتقاد به ادیان دیگر نیز جزء ایمان و اعتقاد ماست.

حب نقی رییس دانشگاه ارومیه هم به هم زیستی مسالمت آمیز ادیان و اقوام استان اشاره کرد وگفت: آذربایجان غربی رنگین کمان اقوام وادیان است که سالیان سال هست که در کمال صلح و صمیمیت در کنار هم زندگی می کنند.

در ادامه این مراسم صالحی، مدیر مرکز مطالعات اقوام و ادیان آذربایجان دانشگاه ارومیه نیز پژوهش در حوزه فرهنگی، ادبی، تاریخی، دینی و اجتماعی آذربایجان و مطالعه در مورد تعامل ادیان و اقوام منطقه و نقش آنها در تحکیم وحدت را از جمله اهداف مهم راه اندازی این مرکز عنوان کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ