.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تصوف و دراویش
1396/7/14 جمعه
تبلیغ چراغ‌خاموش فرقه گنابادی
از تهیه نقشه تا اسکان مسافران در «مزار سلطانی»
فرق و ادیان: سایت مجذوبان نور، رسانه فرقه گنابادی با انتشار خبری مبنی بر استقبال مریدان از زیارت مزار سلطانی(مقبره چهار تن از اقطاب فرقه، واقع در بیدخت) در ایام محرم و تلاش برای اسکان مسافران، به صورت چراغ‌خاموش به تبلیغ این سفر و مطرح ساختنش به عنوان سفری «زیارتی» و مکانی «مقدس» پرداخت.
پیش از این نیز فرقه گنابادی با تهیه نقشه‌هایی که در آن مسیر راه‌های ورودی به بیدخت و مزار سلطانی از بخش‌های مختلف، برجسته‌سازی شده بود، در همین زمینه عمل می‌کرد. برخی شنیده‌ها نیز از راه‌ اندازی کاروان‌های زیارتی با پای پیاده از شهرهای مختلف به بیدخت توسط برخی مشایخ فرقه،‌ حکایت دارد که گام دیگری در همین راستا می‌باشد.
مقدس‌سازی و بزر گ‌نمایی اقطاب، ‌یکی از تلاش‌های فرقه گنابادی از گذشته تاکنون بوده که این سیاست را به طرق مختلف، ‌از جمله آنچه گذشت، دنبال کرده‌است.
نکته قابل‌تأمل در تمام این تبلیغات،‌ تأکید بر «حصر» قطب کنونی(نورعلی تابنده) و ادعای ممانعت از سفر وی می‌باشد؛ امری که قطب در بیانیه‌های اخیرش(نوروز 1396) بر آن خط بطلان کشید و بر آزادی و تعامل مناسب فرقه با دستگاه‌های امنیتی، تأکید ورزید؛ که خود شاهد دیگری است بر تضادها و کشمکش‌های درونی فرقه.     

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر