.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تصوف و دراویش
1396/7/23 يكشنبه
شوی رسانه‌ای تازه گروهک مجذوبان‌نور
فرق و ادیان: گویا طرح گروهک مجذوبان برای جوسازی و فرافکنی پیرامون حادثه کوار، همچنان ادامه دارد، به گونه‌ای که هر روز، برگ تازه‌ای از آن رو می‌شود. از گرفتن سالگرد و پروژه «شهیدسازی» برای خاطیان این حادثه گرفته تا اصطلاح‌سازی و راه‌اندازی کمپین مجازی. آخرین جلوه این پروژه هدفمند، برگزاری میزگرد به‌ظاهر‌- حقوقی برای بررسی محکومیت دراویش مجرم حادثه کوار طی روزهای اخیر می‌باشد. میزگردی  با حضور سرشاخه‌های طیف افراطی و مدیران سایت مجذوبان‌نورکه خود حاکی از رویکرد این به‌اصطلاح میزگرد خواهدبود. با وجود تأکید بر حقوقی بودن این میزگرد،‌ اما نوع مسائل و اسناد مطرح‌شده و حتی شرح واقعه (که حقیقت آن بر همگان آشکار است) به صورتی غیر از آنچه رخ داده، خود باعث نقض این ادعا می‌شود.
نکته جالب،‌ اذعان «ح.م» بر آزادی زودهنگام بسیاری از دراویش بازداشت‌شده در این واقعه است. البته خوب بود همین مسئله در خصوص خود و دیگر عناصر مجذوبانی را نیز به یاد می‌آورد تا شاید با دیدگاه منصفانه‌تری به تحلیل به‌اصطلاح حقوقی خود بپردازد. مجذوبانی‌ها اگر واقعاً به دنبال کشف حقیقت هستند، چرا میزگردی با نگاهی یک‌طرفه راه انداخته‌اند؟
در حقیقت، این شوی رسانه‌ای هم بخشی از برنامه‌ گروهک مجذوبان‌نور برای جوسازی و انحراف افکارعمومی در خصوص حادثه کوار و سهم‌خواهی‌های همیشگی آن‌هاست که تاکنون دستاورد چندانی (حتی در میان دراویش فرقه گنابادی) هم نداشته‌است.


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر