.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تصوف و دراویش
1396/8/1 دوشنبه
تناقضات رفتاری مجذوبانی‌ها
از هجمه به دستگاه قضا تا نامه‌نگاری و درخواست رسیدگی شایسته
فرق و ادیان: طیف افراطی فرقه گنابادی که هفته قبل با راه‌انداختن شوی رسانه‌ای، هجمه به دستگاه قضایی و حکومت را در ادامه سیاست‌های فرافکنی و مظلوم‌نمایی‌های خود پی گرفته بود، اقدام به انتشار خبری کرد که از تناقضات رفتاری و رویکرد منفعت‌طلبانه‌اش پرده برمی‌دارد.
گروهک مجذوبان نور، پس از برگزاری میزگرد به‌اصطلاح- حقوقی برای زیرسؤال بردن عملکرد دستگاه قضایی و دروغ‌پراکنی در خصوص حقایق واقعه کوار، یکباره خبر از«ثبت تقاضای اعاده دادرسى دراویش کوار در دیوان عالی کشور» می‌دهد و می‌نویسد: «...با این تقاضای وکلا، انتظار می‌رود دیوان عالی کشور طی روزهای آینده در یک تصمیم شایسته‌ قضایی، با تجویز اعاده دادرسى، زمینه رسیدگی عادلانه به پرونده اتهامی دراویش کوار را فراهم سازد.»(1) و در ادامه به اقدامات خود در زمینه راه‌اندازی کمپین مجازی غیرقانونی- در اعتراض به احکام صادره برای مجرمان کوار و اصطلاح‌سازی‌های موهن به نظام و حکومت، اشاره می‌کند.
حال سؤال از مجذوبانی‌ها این است: اساساً قضاوت دستگاه قضایی را قبول دارند یا نه؟ اگر عملکرد این نهاد آن‌گونه که در میزگرد می‌گویند از بن و ریشه، باطل است پس چرا هنگام نامه‌نگاری و پذیرش نامه، «انتظار ...تصمیم شایسته قضایی» از آن دارند؟ از طرفی، اگر قانون‌گرایی و تعهد به قانون، آن‌قدر که ادعا می‌کنند اهمیت دارد، پس چرا اذعان دارند که دست به اقدامات غیرقانونی (راه‌اندازی کمیپن‌های مجازی بدون مجوز) می‌زنند؟ شاید حقوق‌دانان مجذوبانی، آن‌قدرها هم که ادعا دارند با اصول و مبانی حقوقی آشنایی ندارند، شاید هم مصادیق مجرمیت را بر اساس منافع خود تعیین می‌کنند. اینجاست که تنقاضات رفتاری‌شان خود را نشان می‌دهد.   


 

پی‌نوشت:
  1. «ثبت اعاده دادرسی دراویش کوار در دیوان عالی کشور»، مجذوبان نور، 29/7/1396.
كلمات كليدي : فرقه گنابادی , مجذوبان نور
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر