.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تصوف و دراویش
1396/8/12 جمعه
یکه‌تازی‌های مجذوبانی‌ها و نگرانی قطب
اوج‌گیری تنش‌های درونی‌ در فرقه گنابادی
فرق و ادیان: گویا جوسازی‌ها و فرافکنی‌‌های چند روز گذشته گروهک افراطی «مجذوبان‌نور»، در نامه‌‌نگاری به سران مملکتی، ازجمله مقام‌معظم‌رهبری(مدظله‌العالی) و اتهام‌زنی‌ها‌ی ناروا به دستگاه قضا در باب رسیدگی قضایی به مجرمان واقعه کوار، نگرانی قطب فرقه گنابادی و مشاورانش را برانگیخته، به گونه‌ای‌که با  انتشار بیانیه‌‌ای از «نورعلی‌تابنده» درصدد رفع و رجوع آن برآمده‌اند.
در این راستا، شاهد انتشار نامه تابنده خطاب به مجرمان کوار در روز گذشته بودیم. وی در این نامه با دعوت به «تحمل» و «احترام به قانون»، خواستار پایان یافتن این‌گونه تحرکات غیرقانونی شده و آن را «آسیب»ی برای جامعه دراویش خوانده‌است.
اینجاست که می‌توان نقطه‌اوج اختلافات و تنش‌های درون‌فرقه‌ای را در فرقه‌گنابادی مشاهده نمود؛ خودسری‌ها و سهم‌خواهی‌های گروهک افراطی مجذوبان‌نور، حملاتشان به مشایخ و مأذونین و بی‌توجهی به گفتار قطب (به عنوان به‌اصطلاح- بالاترین مرجع عرفانی)، نتیجه‌ای جز تعمیق کشمکش‌های درونی گروه‌های قدرت‌طلب و متزلزل نمودن جایگاه قطبیت در فرقه گنابادی نخواهد داشت. این است که مشاوران فرقه برای جلوگیری از گسترش و تسریع این وضعیت، قطب سالخورده را به صدور بیانیه واداشته‌اند.
 


«نامه نورعلی تابنده خطاب به مجرمان کوار»
 
كلمات كليدي : فرقه گنابادی , دراویش کوار
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر